معرفی کتاب برندسازی نامزد انتخاباتی

img

کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» اولین کتاب در نوع خود است که به زبان فارسی ترجمه شده و در آن به قوانین مربوط به ساخت برندهای سیاسی اشاره شده است. این کتاب به دلیل توجه به مباحث عملیاتی حضور در انتخابات و ارائه الگوی برندسازی سیاسی مورد توجه نامزدهای انتخاباتی و فعالان سیاسی در سرتاسر جهان قرار دارد.

در این کتاب اشاره شده که برندسازی سیاسی تازه‌ترین و روزآمدترین شیوه برای حضور موفق در انتخابات است و باراک اوباما با استفاده از این شیوه توانست در انتخابات ۲۰۰۸ میلادی علی‌رغم برخی کمبودهای مشهود و ضعف‌های اساسی نسبت به رقبای جمهوری خواه و دموکرات، آنها را شکست دهد و سمبل استفاده از برند سازی سیاسی برای پیروزی در انتخابات شود.

دانش برند پس از حضور موفق در حوزه‌های تجاری وارد سیاست شده است و در این حوزه هم راهکارهای ویژه، متفاوت و کارآمدتری را برای فعالیت موفق و پیروزمندانه به سیاستمداران پیشنهاد و اجرا می‌کند. کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» از معدود کتاب‌هایی است که پرده از اسرار برندسازی سیاسی بر می‌دارد و از این جهت کتاب یگانه‌ای است.

‌در فصول مختلف کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» اشاره شده که برندهای سیاسی چگونه شکل می‌گیرند، پیروز انتخابات می‌شوند و در نهایت پس از پیروزی در انتخابات و در عرصه‌‌های اجرایی چگونه باید مدیریت شوند تا ارزش ویژه آنها برای رای دهندگان حفظ شود.

یکی از ویژگی‌های کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» استفاده از تجربه سیاستمداران برند شده است و از این جهت فهم مباحث آن آسان است.

رسول بابایی درباره چرایی ترجمه این کتاب می‌گوید: کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی»بر اساس نیاز فضای سیاسی کشور و با هدف ترویج دانش حضور موثر و مفید انتخابات در میان نامزدها، گروه‌های سیاسی، دست اندرکاران ستادهای انتخاباتی و علاقه مندان این مباحث ترجمه شده است.

مترجم کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» تاکید می‌کند: البته محتوای این کتاب صرفا برای نامزدها و ستادهایی انتخاباتی نیست بلکه همه سیاستمدارانی که قصد دارند کنش سیاسی موثر و بلند مدت داشته باشند، می‌توانند از آموزه‌های این کتاب استفاده کنند.

بابایی می‌گوید: امیدوارم با ترجمه کتاب‌هایی از این دست در کنار کمیت مطلوب برگزاری انتخابات در ایران کیفیت آن هم رشد کند و با نهادینه شدن دانش حضور در انتخابات بین نامزدها و گروه‌های سیاسی شاهد عقلانی شدن بیشتر فضای انتخابات و کاهش هزینه‌های مادی غیر ضروری باشیم.

برچسب ها: , , ,